Przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy IV

W środę 9 maja sala klasy IV zamieniła się w salę teatralną.

Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie na motywach "Legendy o warszawskim Bazyliszku" Wandy Chotomskiej.

Kilka dni wcześniej zredagowali i rozwiesili na terenie szkoły ogłoszenia informujące o spektaklu. Teatrzyk obejrzeli koledzy z młodszych i starszych klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

W rolę tytułowego Bazyliszka wcielił się Mateusz Obrzut. Magdę zagrała Sylwia Studzińska, cebularkę - Joanna Wolska, garncarkę - Julia Tokarz, Szewca - Maximilian Pietruch, a przekupkę - Agnieszka Czerwień. Natomiast rycerzami - zamienionymi przez potwora w skały - byli Jan Wrona, Karol i Miłosz Darłak, Adam Obrzut. Brata Magdy - Marka zagrał Krystian Kruczek. O oprawę muzyczną postarli się Jan Wrona i Kamil Olech.