Warsztaty społeczne "Dbam o relacje"

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomościi kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów, nauczycieli, rodziców.

7 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty społeczne pt. "Przemoc - jak się przed nią chronić, jak jej przeciwdziałać?". Zajęcia miały na celu wsparcie młodych ludzi w procesie rozumienia siebie, swoich emocji, a także emocji osób, z którymi pozostają w relacjach. Spotkanie prowadzone było formami aktywizującymi i zachęcało uczniów do poszukiwań odpowiedzi na przeróżne pytania: gdzie i jak powstają uczucia, jakie potrzeby wyrażają, w jaki sposób kształtować postawę altruistyczną, czym jest stres i jakimi metodami pracować ze stresorami, jak stawiać swoje granice i rozpoznawać granice innych osób. Uczniowie dowiedzieli się również jaka jest różnica między złością a agresją, jakimi narzędziami pracować ze swoją złością, jak z jednej strony chronić siebie przed przemocą, a z drugiej – przeciwdziałać jej.