Dogoterapia

W poniedziałek naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście  -  golden retriever o imieniu Luna wraz ze swoją opiekunką panią Esterą.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady bezpiecznego kontaktu z psami, właściwej pielęgnacji i opieki nad psem, a także oswajali się z ich obecnością. Pani Estera opowiedziała również  o sytuacjach w których nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się, gdy nas zaatakuje agresywny pies. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogami, głaskały, przytulały Lunę, miały możliwość ją karmić, nauczyły się kilku komend przydatnych w tresurze psa.  Wizyta Luny w naszej szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa  ruchowa oraz prowadzenie Luny na smyczy, wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogiem – terapeutą  był dla nas bardzo dużym wydarzeniem.