Dzień Ziemi 2018

W poniedziałek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym roku słuchaliśmy piosenek i wierszy dotyczących naszej planety przygotowanych przez poszczególne klasy i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dowiedzieliśmy się, że jako jej mieszkańcy i niestety główna przyczyna jej kłopotów mamy obowiązek o nią dbać!

Po południu wybraliśmy się do lasu niedaleko szkoły, aby posadzić drzewa. Było to możliwe dzięki uprzejmości i pomocy pana Michała Popieli z Nadleśnictwa Nawojowa oraz leśniczego p. Bogusława Lizonia. Opowiedzieli nam o strukturze lasu, zasadach, zwierzętach leśnych i przede wszystkim o tym jak sadzić młode sadzonki. Okazało się, że to nie jest takie proste jakby sie wydawało. Praca była bardzo ciężka, ale efekt ucieszył każdego. Dzięki nam 100 jodeł znalazło nowe miejsce do życia! Jesteśmy z siebie dumni i mamy nadzieję, że nasza planeta Ziemia również.