Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły" i "Zagrożenia"

22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych przygotowanych przez Studio Inicjatyw Profilaktyczno-Artystycznych "Szafir" z Krosna.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - IV wzięli udział w widowisku pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Dowiedzieli się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak poruszać się wzdłuż jezdni, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś obcy proponuje podwiezienie do szkoły, jak prawidłowo nosić tornister, co zrobić w wypadku agresji psa, dlaczego znajomość znaków drogowych przez rowerzystę jest bardzo ważna.

Uczniowie klas V - VII mieli okazję zobaczyć program pt. "Zagrożenia", podczas którego poruszone zostały następujące treści dydaktyczne:

- alkohol, papierosy, narkotyki - dlaczego nie warto?

- dopalacze - zbyt wysoka cena za chwilowy zastrzyk energii,

- cukier, chlor, fluor, konserwanty - cisi zabójcy,

- szkodliwość i celowość używania aspartamu i innych "słodzików",

- świat multimediów i związane z nimi zagrożenia.

Wszystkie elementy programu uświadomiły uczniom jak łatwo nałogi, "wirtualny świat" oraz szkodliwe substancje obecne w żywności mogą zdominować życie młodego człowieka.