Babciu, dziadku, chodźcie z nami.
Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.
Do wąchania, patrzenia...
A do łąki dodamy życzenia.
Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,
Nawet, gdy się kłopotów nazbiera,
My uśmiechamy się do siebie zawsze.
Jak dziś, jak teraz!

Czy jest ktoś ważniejszy niż mama i tata? Zapewne niejedno dziecko odpowiedziałoby, że babcia i dziadek! Dlatego chociaż na dworze zimno, nasze serca dziś są wyjątkowo gorące, bo świętujemy Dzień Babci i Dziadka.

W naszej szkole uroczystości związane z tym świętem już na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych.

22 stycznia 2018 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka do naszej szkoły zaproszono Babcie i Dziadków naszych uczniów. Najpierw pan dyrektor Jan Kmak skierował do gości kilka miłych słów. Następnie uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych wystąpiły w pięknym, okolicznościowym programie artystycznym, a piątoklasiści zamienili się w prawdziwych kolędników.

Po występach dzieci gości zaproszono na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Na zakończenie uczniowie wręczyłyli przybyłym własnoręcznie przygotowane upominki.