Z. Bronikowski „Miś idzie do przedszkola”

Miś różowy, miś pluszowy
zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola ,
tak jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie ręce :
„Po co pójdziesz tam?”
- „Będę bawił się wesoło
i nie będę sam” .
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.
- I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.

24 listopada był dniem niezwykłym, a to wszystko za sprawą Światowego Dnia Pluszowego Misia.Tego dnia naszą szkołę opanowały pluszowe misie. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawach przygotowanych przez uczniów klasy VI. Emocji i radości było bez liku. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych konkurencjach takich jak: misiowy masaż, misiowa gimnastyka, przenoszenie wykałaczek kuchenną rękawicą, wyjadanie miodku bez użycia rąk i skoki tygryska. Potem dzieci słuchały opisów bohaterów książki o Kubusiu Puchatku i zgadywały o kim mowa, a także przyporządkowywały ulubione pokarmy postaciom z "Kubusia Puchatka". Przedszkolaki doskonale znały wszystkie odpowiedzi i dzielnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach, dlatego należały im się nagrody. Uczniowie klasy VI wręczyli dzieciom medale i własnoręcznie przygotowane misiowe kukiełki. Po wspólnym odśpiewaniu pluszakom "100 lat" nadszedł czas na słodki, misiowy poczęstunek.