Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek, 13 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został  pod kierunkiem pani Katarzyny Grucy i pani Joanny Kruczek.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy IV i VII przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami i patriotyzmie naszych przodków. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na koniec pan dyrektor podziękował artystom za ich ciężką pracę, a także przypomniał zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji i kulturze.