"Baśń o złocistym ptaku"

3 października w naszej szkole gościliśmy Teatr Każdej Sztuki, który przygotował spektakl pt. "Baśń o złocistym ptaku" wg Braci Grimm.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III z zapartym tchem oglądali historię o dzielnym księciu, który wyruszył w nieznane, by sprawić radość swojemu ojcu. Chłopiec spotykał na swojej drodze zwierzęta, które za okazaną opiekę i wsparcie obdarzały go zaufaniem i bezgraniczną przyjaźnią. Dzięki spektaklowi młodzi widzowie dowiedzieli się, że żeby być dobrym człowiekiem, należy kochać i dbać o otaczających nas ludzi i świat przyrody.

"Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka, nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach”.