Wycieczka kl. I-III do Starej Baśni w Grybowie

25 kwietnia uczniowie klas I- III wybrali się do Grybowa, gdzie zwiedzali Starą Baśń - budowlę utrzymaną w stylu staropolskiego zamku.

Uczniowie brali udział w różnych konkursach i grach sportowych. Najpierw wybrani rycerze musieli uwolnić osoby uwięzione w metalowej klatce przez Mongoła. Następnie spacerowali galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji i podziwiali pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Mieli również okazję przymierzać oryginalne stroje rycerskie.

Na zakończenie wszyscy mogli sprawdzić swe umiejętności strzeleckie oraz sprawność fizyczną podczas strzelania z łuku i wspinaczki po murze zamku. Przed wyjazdem chętni uczniowie wybili sobie na pamiątkę okolicznościowe monety z herbem Starej Baśni.