Żywa lekcja historii z grupą artystyczną "Rekonstrukto"

W dniu 27 lutego 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-VI uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Życie i kultura w średniowieczu".

Podczas pokazu uczniowie mieli okazję zobaczyć żywą lekcję historii. Poznali obyczaje i kulturę średniowiecza. Byli świadkami zapierających dech w piersiach pojedynków. Zobaczyli ekwipunek i uzbrojenie rycerskie oraz narzędzia tortur. Zapoznali się także ze średniowiecznym prawem i karami. Na własnej skórze mogli się przekonać, jak były one dotkliwe. Byli świadkami pasowania na rycerza kolegi i wysłuchali kodeksu rycerskiego. Niektórzy uczniowie – ochotnicy przeszli próbę ,,ciężkiego miecza". Mogli również zobaczyć, dotknąć i wypróbować używaną przez rycerzy broń. Wszystkim uczniom lekcja bardzo się podobała. Nawet najmłodszym dzieciom przypadała ona do gustu i świetnie się na niej bawiły.