Wycieczka do kina Sokół w Nowym Sączu

W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku uczniowie klas IV-VI pojechali do kina Sokół w Nowym Sączu na film Grethe Bøe-Waal "Operacja Arktyka".

Na początku wysłuchaliśmy prelekcji pt."Moje miejsce w rodzinie".

Następnie obejrzeliśmy pasjonujący, trzymający w napięciu film o przygodach trójki rodzeństwa.

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzili się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracował jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanowiły w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradły się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu została zmieniona i rodzeństwo wylądowało na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiły, że Julia i jej młodsze rodzeństwo musieli połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Kolejny wyjazd do Nowego Sącza odbędzie się 21 lutego 2017 roku na film pt. "Syn Winnetou" reż. André Erkau.