Akademia z okazji Święta Niepodległości

"....Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio". - Jan Paweł II

Dnia 9 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Katarzyny Grucy.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uwagę przyciągała piękna dekoracja.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.