Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie gromadzą się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez... :( niekulturalnych, niechlujnych, niemądrych, nieuczciwych...

16 września dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny włączyli się w tę ekologiczną akcję. Najpierw wszyscy wysłuchali pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji, którymi są: rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Następnie wyruszono w wyznaczone tereny. Oddziały przedszkolne sprzątały otoczenie szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy I-VI zajęły się poboczami dróg w Starej Wsi. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadziwiające. Najwięcej śmieci zebrali uczniowie klas IV-VI. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.

Czynny udział w akcji dał wszystkim uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.

Relacja foto